Responsabil Parc Auto

3500 - 4000 RON

(net)

Logo of Money Gold

Money Gold

On-site

On-site

Regular employment

0 - 3 years of experience

Full Time

Pitesti, Romania

Responsibilities

Te așteptăm să ne cunoaștem pentru postul de Responsabil parc auto, dacă ești o persoană care îndeplinește următoarele condiții:

- Carnet de conducere categoria B;

- Disponibilitate pentru deplasări în afara localității;

- Capacitate de muncă în echipă;

- Capacitatea de a identifica și rezolva probleme;

- Persoană responsabilă, organizată, îndemânatică;

- Experiență într-un domeniu similar constituie un avantaj;

Descrierea postului:

- Administrează, coordonează si gestionează asigurarea funcționării parcului auto al societății;

- Organizează si realizează toate actele necesare aferente administrării si funcționării parcului auto;

- Se ingrijește de consumurile specifice parcului auto (anvelope, carburanți, piese auto etc.);

- Administrează bugetul de cheltuieli aferent parcului auto, reparațiilor, carburanților etc.;

- Organizează si controlează activitatea personalului care foloseste parcul auto in vederea realizarii sarcinilor de transport in conditii de calitate si siguranta;

- Asigura fluxul de informatii dinspre si catre utilizatorii de masini din parcul auto;

- Menține relația cu Registrul Auto, Politie, Companiile de Asigurari, Companiile de         Leasing, Service-urile Auto etc.;

- Verifică, instruiește, organizează și ține evidența documentelor autovehiculelor parcului auto: (ITP, rovigneta, politele CASCO si RCA, Rute de transport, foi de parcurs, registre, foi de drum, ordine de deplasare, bonuri de combustibil, diagrame);

- Colaborează cu coordonatorul SSM si HR-ul pentru actele necesare conducătorilor auto: fișă medicala, aviz psihologic etc.;

-  Obține documentele si avizele necesare pentru exploatarea parcului auto;

- Predă și primește pe baza de proces verbal de recepție autovehiculele in exploatarea conducătorilor auto/utilizatorilor;

- Asigură verificarea stării tehnice a autovehiculelor;

-Ține evidența stării tehnice a autovehiculelor din parcul auto;

- Efectuează si supervizează efectuarea reviziilor tehnice;

- Elaborează programe de reparații si intreținere pentru mașinile din parcul auto;

- Coordonează activitatea de intreținere si reparații;

- Asigură permanent mașini in stare de funcționare;

- Intocmește rapoarte către superiori- saptamanale, periodice și/sau la cerere;

Beneficii:

- Un mediu de lucru dinamic, o echipă super inteligentă și un rol care cu siguranță nu va deveni niciodată o rutină;

- Pachet de beneficii competitiv, în funcție de calificări și nivel de carieră;

- Reducere angajat conform politicii interne;

- De asemenea, veți avea oportunități excelente de dezvoltare a carierei în cadrul companiei;

- Asigurare medicală privată;

- Acces gratuit la Biblioteca internă;

- Cursuri și training-uri;

Te asteptam sa ne cunoastem!

Detalii la nr. 0770 974 514

CV recrutare@moneygold.ro

Required skills

Organisation Skills
Romanian

Benefits

Company training
Job posted 120 days ago