Contabil Senior

Logo of HRS Romania

HRS Romania

On-site

On-site

Regular employment

4 - 5 years of experience

Full Time

Bucharest, Romania

Responsibilities

Pentru unul dintre clientii nostri, o firma specializata in servicii de contabilitate, financiare si juridice, cautam un Contabil Senior.

Contabilul Senior va prelua responsabilitatea contabila a unui portofoliu de clienti, alaturi de alti doi contabili de nivel mediu.

Responsabilitati:

  • Gestionarea evidenţei contabile a proiectelor alocate;
  • Intocmirea situatiilor si rapoartelor financiar-contabile si verificare corelarii acestora;
  • Intocmirea declaratiilor fiscale, bilantului si balantei, calcularea taxelor;
  • Oferirea de consultanta pentru clientii din portofoliu;
  • Supravegherea reconcilierilor si inchiderea conturilor;
  • Intocmirea lucrarilor de inchidere la timp a exercitiului financiar-contabil si elaborarea situatiilor financiare anuale;
  • Urmarirea permanenta a legislatiei financiar-contabile si asigurarea respectarii acesteia.

Cerinte:

  • Absolvent de studii in domeniul financiar-contabil;
  • Experienta de minim 5 ani intr-o pozitie similara, acumulata tot intr-o companie de consultanta fiscala si contabilitate;
  • Gestionarea in trecut a unui portofoloiu de clienti;
  • Limba engleza sau rusa ar putea prezenta un avantaj;
  • Atitudine pozitiva, capacitate de invatare, solutionare si de decizie.

Doar candidatii eligibili vor fi contactati in maxim 3 saptamani. Toate informatiile vor fi tratate ca fiind strict confidentiale.

Required skills

Financial Accounting
Solution Orientation
attention to detail and ability to multitask
Romanian

Benefits

Performance-based bonuses
Job posted 134 days ago